سه‌شنبه, 26 تير 1403
تنضیمات
انتخاب رنگ
انتخاب رنگ پس زمینه
تنظیمات پیش فرض
تنظیمات پیش فرض
  • ساعت : ۰۹:۱۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ 
  • تعداد بازدید : 748
  • کد خبر : ۴۱۶۹
الگو یا حد مجاز مصرف برق در استان قم چقدر است؟
معاون فروش و خدمات مشترکین توزیع نیروی برق استان قم گفت: بر اساس قرارگیری استان قم در منطقه گرمسیری سه، الگو یا حد مجاز مصرف ماهانه برق در ماه‌های گرم سال( از ابتدای خردادماه تا پایان شهریورماه )۶۰۰ کیلو وات تعیین گردیده است و مشترکان با این دامنه مصرف از تعرفه یارانه‌ای بهره مند می شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم ،سید محمدرضا غفوری اظهار داشت :الگوی مصرف برق در استان قم در  ماه‌های غیر گرم سال  ۲۰۰ کیلووات ساعت یعنی ابتدای مهر تا پایان اردیبهشت ماه و ۶۰۰ کیلو وات ساعت در ۴ ماه دیگر سال یعنی ابتدای خرداد تا پایان شهریور است.  

 وی ادامه داد: مشترکان کم مصرف (در سقف مصرف ۵۰ درصد الگوی مصرف) تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی برابر صفر محاسبه می‌شود.

وی تصریح کرد: تعرفه‌های برقی مصارف خانگی مشترکان در چارچوب الگوی مصرف هیچ تغییری نمی‌کند.

بنا بر این گزارش طی سال‌های اخیر و بر اساس سیاست‌های وزارت نیرو در دولت سیزدهم، در صورت کاهش مصرف در ماه‌های گرم نسبت به دوره مشابه سال قبل به میزان کاهش مصرف نسبت به الگوی مصرف یا مصرف دوره مشابه سال قبل پاداش صرفه‌جویی به مشترکان پرداخت می‌شود.

همچنین برای مصارف بالا در ساعات اوج مصرف اعمال تعرفه‌های پلکانی پیش‌بینی شده است  بدین ترتیب که برای مشترکان پر‌مصرف ضرایب قبوض برق به صورت پلکانی محاسبه شده و ممکن است ضریب آن از ۱.۵ تا ۳.۵ نیز برسد.

در راستای سیاست‌های تشویقی وزارت نیرو برای مدیریت مصرف برق در سال جاری امسال و به تازگی از پویش "با انرژی" رونمایی شده است، پویشی که در صورت صرفه جویی ۱۵ درصدی در طی ۲۱ هفته مشترکان خانگی مشمول دریافت ۸۰ میلیون فقره جایزه از خودرو گرفته تا لوازم برقی کم مصرف، دوچرخه، بسته‌های اینترنتی و ... می شوند.


غفوری در ادامه با بیان این مطلب که برای مدیریت بهتر مصرف برق چه کنیم؟ اظهار داشت:
بهترین روش برای کاهش مصرف برق ، خاموش کردن تجهیزات برقی در زمانی که به آنها نیاز نیست، استفاده مناسب ودرزمان غیراوج مصرف و به اندازه از تجهیزات برقی پرمصرف مانند ماشین‌ لباسشویی، ظرفشویی، ماکروفر، اتو، سشوار و غیره و استفاده از تجهیزات با رده انرژی مناسب خواهد بود. 

وی همچنین استفاده از لامپ‌های ال ای دی ، تنظیم درجه کولر(۲۴درجه)، رسیدگی و سرویس به موقع وسایل سرمایشی، می‌تواند صرفه‌جویی ۲۰ تا ۳۰ درصدی را به همراه داشته باشد.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قم در ادامه ابراز امیدواری کر د:با مشارکت حداکثری مردم در استفاده بهینه از نعمت برق و با همت تلاشگران صنعت برق در پایداری شبکه توزیع از تابستان امسال با موفقیت عبور خواهیم کرد.

امتیاز :  ۲.۵۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0